Interjú munkáltató partnerünkkel
- Miért jó egészségpénztári hozzájárulást adni juttatásként?
- Mit ad a munkavállalóknak?
- Miért éri meg a munkáltatónak?
- Válassza Ön is az OTP Egészségpénztári juttatásokat!
AKCIÓ!
Lepje meg duplán a munkavállalóit!
Válassza az OTP Egészségpénztár juttatását, a munkáltatói hozzájárulást vagy az adományt, és megajándékozzuk kollégáit 5 ezer forinttal!
RészletekMiért jó nekem?
Az önkéntes egészségpénztári tagdíjfizetés részbeni vagy teljes átvállalása a munkavállalók ösztönzésének, a dolgozói hűség kialakításának praktikus eszköze.
Az önkéntes egészségpénztár segít:
-
a táppénzes napok csökkentésében
-
a szűrővizsgálatok megszervezésében akár a munkáltató telephelyén
-
a munkavállaló lojalitásának megőrzésében
-
a munkavállalók szellemi és fizikai frissességének megőrzésében
Munkáltatói portál
A Munkáltatói Portál segítségével a regisztrált Munkáltatók az internetes felületen keresztül közvetlenül, költségmentesen elküldhetik a havi tagdíj bevallásaikat.
TovábbEgészségpercek
Szánjon pár percet egészségére, olvassa el életmóddal, egészségpénztári praktikákkal kapcsolatos cikkeinket!
TovábbHogyan működik?
Általános információk az OTP Egészségpénztár működésével kapcsolatban.
-
Szerződéskötés
Töltse ki szerződésünket, adja meg, hogy részben vagy egészben vállalja át munkavállalói tagdíját!
-
Bevallás/Fizetés
A befizetés a Portálon beküldött bevallás beérkezését követően automatikus feldolgozásra kerül.
-
Jóváírás
Jóváírásra kerül a tag egyéni számláján a befizetett összeg, mely azonnal felhasználható.
Ügyfélportál
Portál bejelentkezésMire költhetik munkavállalóim?
Vásárolhatnak gyógyszereket és gyógyászati segédeszközöket, finanszírozhat magán egészségügyi vizsgálatokat, életmódváltást elősegítő szolgáltatásokat, sőt akár babaápolási termékeket is.
Tagsági információk
Az OTP Egészségpénztár tagsága néhány egyszerű feltételhez van kötve. Az OTP Egészségpénztár munkáltatói tagja az a természetes vagy jogi személy, vagy jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaság, aki a munkavállalójának tagdíjfizetési kötelezettségét részben vagy egészben átvállalja.
További részletes információk az alábbi témákban:
Az önkéntes kölcsönös biztosítópénztárakról szóló 1993. évi XCVI. törvény értelmében azok részére fizethet hozzájárulást, akik Önnel, illetve cégével munkaviszonyban állnak.
A munkáltatói hozzájárulásból egyetlen olyan munkavállalót sem zárhat ki, aki legalább 6 hónapja munkaviszonyban áll, illetve minden munkavállaló részére azonos mértékű hozzájárulást kell fizetnie.
A munkáltatói hozzájárulás lehet fix összeg vagy a munkabér meghatározott százaléka, melyet minden munkavállalójára egységesen kell alkalmaznia. Százalékban meghatározott hozzájárulás esetén megadható a minimum és maximum összeg is (pl. a munkabér 5%-a, de havonta minimum 5.000, maximum 23.400 forint). Az egységesnél magasabb hozzájárulást a munkáltató azok részére fizethet, akik 15 éven belül elérik a nyugdíjkorhatárt. Ez esetben akár naptári évenként is differenciálhat, azonban az azonos korcsoporthoz tartozó munkavállalók között nem tehet különbséget.
A hozzájárulás fizetése szüneteltethető, ha a munkavállaló pénztártag munkaviszonya szünetel, illetve részére munkabér nem jár. Ennek feltételeit minden munkavállaló részére nézve azonos módon kell meghatároznia.
Ha a pénztártag tagdíját Ön, vagyis a munkáltató fizeti, akkor az 2020 júliusától jövedelemként adózik, azaz
- a munkáltató 13%
- a munkavállaló 33,5% közterhet (SZJA, nyugdíjjárulék, egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulék) fizet utána.
A jogszabály kimondja, hogy a munkáltatónak a juttatás tárgyidőszakában le kell vonnia az adóelőleget, a pénztártag egyéni egészségpénztári számlájára a juttatás nettó értéke kerül.
A munkavállaló 2019 évtől 20% adó-visszatérítést kaphat a munkáltatói hozzájárulás után is, melyből a Pénztár működési költséget nem von.
Cégének lehetősége nyílik arra, hogy adomány formájában munkavállalóit támogatásban részesítse.
Abban az esetben, ha nem egységesen kívánja a munkavállalókat támogatni, egyes - az Alapszabályban meghatározott - csoportokat adomány formájában is támogathat.
Az OTP Egészségpénztár Alapszabálya értelmében adományban részesülhet:
- a tagdíjfizető tagok összessége,
- az egy munkáltatónál dolgozó tagok,
- azonos időtartamú munkaviszonnyal rendelkező tagok,
- a jelenlegi munkáltatójuknál azonos időtartamú munkaviszonnyal rendelkező tagok,
- jelenlegi munkáltatójuknál a támogató által meghatározottnál rövidebb/hosszabb munkaviszonnyal rendelkező tagok,
- azon tagok, akiknek a jelenlegi munkáltatótól származó jövedelme a támogató által meghatározott összeg alatt/felett van,
- az azonos életkorú tagok összessége,
- valamely konkrét közigazgatási határok között állandó lakóhellyel rendelkező tagok,
- az ugyanolyan szakképzettségű tagok,
- az ugyanolyan típusú munkaszerződéssel rendelkező tagok,
- ugyanolyan munkakörben dolgozó tagok,
- ugyanolyan beosztásban dolgozó tagok,
- a veszélyességi fokozatú munkakörben dolgozó tagok,
- az egy hetet meghaladó betegállományban tartózkodó, illetve kórházi gyógyellátásban részesülő tagok,
- az adományozó Ptk. szerinti közeli hozzátartozójának nem minősülő tagok,
- újonnan belépő tagok,
- azon tagok, akik a támogatóval az általa meghatározott Szolgáltatások teljesítésére tartós jogviszonyba állnak, vagy eseti megállapodást kötöttek,
- A Pénztár tagozat tagja.
Amennyiben az adomány mellett dönt, egyidejűleg több szempontot is alkalmazhat. Az adomány névre szólóan adható és nem helyettesítheti a tagdíjat.
Az adomány 2019-től jövedelemként adózik (hasonlóan a munkáltatói hozzájáruláshoz), azaz
- a munkáltató 13%
- a munkavállaló 33,5% közterhet (SZJA, nyugdíjjárulék, egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulék) fizet utána.
A jogszabály kimondja, hogy a munkáltatónak a juttatás tárgyidőszakában le kell vonnia az adóelőleget, a pénztártag egészségpénztári számlájára a juttatás nettó értéke kerül.
A munkavállaló 20% adó-visszatérítést kaphat az adomány után is, melyből a Pénztár működési költséget nem von.
2019-től a munkáltató célirányosan, célzott szolgáltatások formájában is nyújthat támogatást munkavállalói számára. A célzott szolgáltatási forma azon munkáltató számára megfelelő választás, aki dolgozói számára konkrét orvosi vizsgálatot, ellátást szeretne biztosítani (pl. manager szűrés, szemészeti vizsgálat, laborvizsgálat lehetőségét), vagy akár konkrét családi (önsegélyező) támogatást szeretne juttatni (pl. lakáshitel törlesztési-, illetve gyermek születési-, gondozási-, nevelési-, beiskolázási támogatást). A célzott támogatás nyújtható egységesen, illetve a munkavállalók egyes csoportjainak más-más célzott szolgáltatás is adható, de csoportonként azonos összegben (pl. nemek szerint).
A célzott szolgáltatások adózása rendkívül előnyös:
- Az egészségpénztári célú célzott támogatás esetében a befizetett összeg továbbra is egyes meghatározott juttatásként lesz adóköteles, a támogatást nyújtó 33,04% megfizetésére köteles, a tagok adómentesen igénybe vehetik, de adó-visszatérítés (20%) nem vehető utána igénybe.
- Az önsegélyező célú célzott támogatás esetében a befizetett összeg után a támogatónak nem keletkezik adókötelezettsége, a szolgáltatás igénybevételekor a tagnak (igénybevevő magánszemélynek) a szolgáltatás értékének megfelelő egyéb jövedelme keletkezik (összesen 24,92%), melyet a pénztártagnak az előírt határidőig utólag kell megfizetnie, adó-visszatérítés (20%) nem vehető utána igénybe.
A célzott szolgáltatás nyújtásához célzott szolgáltatási szerződés megkötése szükséges a Pénztárral. Ebben a szerződésben kerülnek meghatározásra az együttműködési feltételek (tagsági kör, összeg, pénztári működési költségek, szolgáltatások, elszámolás rendje, módja, határideje, stb.).
A célzott szolgáltatásokról bővebben az alábbi linkre kattintva olvashat.
Gondoskodó Munkáltató Program az OTP Csoportnál
Ha munkahelye csatlakozik az OTP Bank Gondoskodó Munkáltató Programjához, Ön munkahelyi kitelepüléseink keretében, sorban állás nélkül, előre egyeztetett időpontban foglalkozhat pénzügyeivel és személyes pénzügyi tanácsadást kaphat.
Csatlakozzon ön is, vegye fel a kapcsolatot szakértőinkkel!
Vállalati kapcsolattartók
Az OTP Egészség- és Önsegélyező Pénztár számára fontos, hogy partnereinknek magas színvonalú szolgáltatásokat nyújtsunk. Ennek megfelelően területenként személyes kapcsolatot biztosítunk a minél magasabb ügyfélélmény érdekében.
Az ajánlatkérés feltétele a minimum 50 fős céglétszám.
Ajánlatkérés Kérdésem van, visszahívást kérekGyakran ismételt kérdések
Az OTP Egészségpénztárral szerződött munkáltatók olyan egészséget támogató, célzott szolgáltatásokat nyújthatnak munkavállalóiknak, amelyekkel célirányosan támogathatják őket:
- egészségpénztári célú célzott támogatás: a Pénztár bármely egészségügyi szolgáltatását választhatja a munkáltató, és a szolgáltatót is kijelölheti,
- önsegélyező célú célzott támogatás: a Pénztár bármely önsegélyező szolgáltatását választhatja a munkáltató,
- a munkáltató által választott konkrét szűrővizsgálatra,
- célzott szűrővizsgálat: a munkáltató konkrét szűrővizsgálatot választ.
Természetesen a munkáltatói hozzájárulás továbbra is adható, ám 2019-től jövedelemként adózik, viszont a munkavállalók már ezen befizetés után is igényelhetik a 20% adó-visszatérítést.
A kollégák egészségéhez célirányosan is hozzájárulhatnak a munkáltatók, mégpedig célzott szolgáltatásokkal.
A munkáltató választhat:
- konkrét egészségügyi vizsgálatot, szűrővizsgálatot, ellátást ad dolgozóinak (pl.: fogászati-, szemészeti-, manager szűrés, belgyógyászati-, bőrgyógyászati szakellátás, laborvizsgálat), és kiválaszthatja a szolgáltatót is,
- vagy önsegélyező szolgáltatást juttat munkavállalóinak (pl. lakáscélú jelzáloghitel törlesztés támogatása, gyermek születéséhez, neveléséhez, beiskolázásához kapcsolódó támogatás).
A juttatás a – pénztártagsággal rendelkező – munkavállalóknak adható. Az egyes szolgáltatások adóvonzatáról tájékozódjon honlapunkon.
Mert e hozzájárulásokkal a munkáltatók és a munkavállalók is jól járnak, hiszen támogathatja kollégái egészségét, teljesítményét, csökkentheti táppénzes napjaik számát, javíthatja életkörülményeiket, megtarthatja és növelheti cég iránti lojalitásukat, kötődésüket.
A (részbeni vagy teljes) tagdíjátvállalás (hozzájárulás) bérrel megegyező juttatás szerinti közterhek megfizetése mellett adható.
A munkáltatói hozzájárulás nyújtására az alábbi belépési nyilatkozat kitöltésével szerződhet Pénztárunkkal. A nyilatkozatban rögzítendő, hogy a munkáltató részben vagy egészben vállalja át a tagdíj fizetését. A célzott támogatásokat támogatási szerződéskötés útján veheti igénybe.
Kapcsolódó dokumentumok
- Munkáltatói tájékoztató
- Célzott szolgáltatás tájékoztató (szűrővizsgálat)
- Munkáltatói szerződés
- Munkáltatói tényleges tulajdonosi nyilatkozat
- Munkáltatói tényleges tulajdonosi nyilatkozat – angol (Beneficial Owner Declaration - Employers)
- Munkáltatói azonosítási nyilatkozat
- Munkáltatói azonosítási nyilatkozat – angol (Declaration on Beneficial Owner's PEP status - Employers)
- Átlépési nyilatkozat
- Belépési nyilatkozat
- Online belépés
- Adatkezelői nyilatkozat a Munkáltatók részére
- Adatkezelői nyilatkozat a Munkáltatók részére – angol (Data Controller Statement - Employers)
Segítségre lenne szüksége?
Kérjen visszahívást, hogy szakértő kollégáink az Önnek legmegfelelőbb időpontban kereshessék Önt a továbbiakkal.
Segítségre lenne szüksége?
Kérjen visszahívást, hogy szakértő kollégáink az Önnek legmegfelelőbb időpontban kereshessék Önt a továbbiakkal.
Ha kérdése van, hívja ügyfélszolgálatunkat
hétfő-péntek | 7:30-20:00 |
Nyitva tartás a személyes ügyfélszolgálatunkon
Ügyfélszolgálatunk az alábbi nyitvatartási időben várja Önt
(1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók):
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd - péntek: 8.00 - 16.00
Foglaljon időpontot kollégáinkhoz!
Ha előre foglal időpontot, akkor a Váci úti ügyfélszolgálatunkon várakozás nélkül fogadjuk, az Önnek megfelelő időpontban
(legkorábban 2 munkanap múlva).
Az időpontfoglalást egyszerűen, online elvégezheti az alábbi linkre kattintva.
Emellett ügyfélszolgálatos kollégáink
rendelkezésére állnak:
- telefonon (H-P: 7.30-20.00),
- e-mailben,
- és chat-en (H-P: 8.00-18.00) keresztül is.
Számlák személyes leadása:
OTP Egészségpénztári számláit várakozás nélkül, egyszerűen leadhatja az ügyfélszolgálaton elhelyezett számlagyűjtő dobozban
(1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók).
- Cím:
- 1138 Budapest, Váci út 135-139. (OTP Bank fiók)
- Levelezési cím:
- 1369 Budapest 5. Pf. 362
- Nyitvatartás:
- Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd-péntek: 8.00 - 16.00 - E-mail cím:
- info@otpep.hu
- Bankszámlaszám:
- 11703006-20411440
- Adószám:
- 18105564-2-41
- További oldalak:
- www.otpportalok.hu
- www.golyavaro.hu
- www.facebook.com/otpep
- www.instagram.com/otpep
- www.youtube.com/user/otppenztarak