Új év, új élet

Egészséges életmód, egészségtudatos étrend, káros szokások elhagyása, rendszeres sport, ezek a leggyakoribb újévi fogadalmaink. Miért van az, hogy a kezdeti lendület megakadása vagy a tervek megvalósításának hiánya miatt az év végén a célkitűzések újra ismétlésre kerülnek? Egy új életforma megvalósítása nem kis feladat, hiszen többnyire a régi berögződések elhagyását és teljesen új szokások kialakítását igényli. Hogy mi az, ami segíthet a célok megvalósításában, kiderül Berkiné Fehér Éva partnerünk írásából.

Jelöljön ki konkrét célokat!

Fontos, hogy olyan célt tűzzön ki, ami kihívást jelent, mégsem annyira megterhelő, hogy kudarcba fulladjon! Fontos, hogy bizonyos idő után érezze, hogy volt értelme, pozitív változást hozott az életébe. S ehhez készítsen időzített terveket.

Motiválja, hogy egészségesebb lesz, emellett figyelje a teste változását kívül-belül. A gyakorlások során figyelje meg, hogy milyen pozitív testérzetek érkeznek meg a testébe és azt is, hogy mi változik, mennyivel jobb a közérzete, állóképessége, lendülete, szellemi frissessége edzés, sportolás után és az azt követő napokban, hetekben.

A következő évi tervek készítése előtt érdemes az előző év pozitív folyamatait is összegezni.

Ha már készített terveket, akkor nézze meg, hogy mi az, amin változtatna.

Akár tegyen fel magának kérdéseket, például:

  • Egészségesebbé váltam-e attól, hogy kitartottam az étkezéssel, mozgással kapcsolatos fogadalmaim mellett?
  • Miben segítettek ezek a folyamatok?
  • Mit kell tennem, min kell változtatnom, hogy ezek még jobban működjenek?

Tervezzen!

Ha már meghatározta a célt, tervezze meg, hogyan szeretné elérni. Ha eddig nem sportolt vagy visszatérő panaszokkal, egészségügyi problémával küzd, akkor kérje szakértő segítségét.

Fontos figyelembe venni adottságait, testalkatát, állóképességét. A sport csak akkor lesz élvezetes, ha ehhez igazítja a terhelést. Különben vagy a nem megfelelő eredmény, vagy a kudarcélmény miatt hamar elveszítheti a motivációt. A túlzott megerőltetés, nem megfelelő gyakorlatok kiválasztása vagy a gyakorlatok szabálytalan kivitelezése balesetveszélyes is lehet, de az egyenetlen terhelés az ízületeket is károsíthatja.

A tervezés során érdemes azt is figyelembe venni, hogy mi az, ami stresszmentesen vállalható (pl. napi 40 perc vagy heti 2x 3 óra), de legyen értelme és túl kevés se legyen, hiszen a napi 10 perc nem valószínű, hogy elegendő a fejlődéshez.

A fárasztóbb időszakok átlendítését segítheti folyamatos összegzéssel, a pozitív folyamatok dokumentálásával is (pl. naplóírással és elfogadással), és fontos, hogyha egy-egy alkalom kimarad, ne generáljon lelkiismeret furdalást és élvezze a pihenő időszakokat is.

A tervek kitűzése és megvalósítása során szinte mindig érkeznek negatív lehúzó erők is – erre rátekintve próbálja megérteni a háttértartalmát és azt is, hogy mit tanít, milyen kilépési folyamatban segít önnek, hiszen mindennek van egy pozitív és negatív pólusa, és ezen folyamatok megértése segítheti a múltbéli elengedési folyamatokat is.

Sikeres tervezést és megvalósítást kívánok!

Állapotfelmérés, kezelés, egyéni és csoportos jóga órákra való jelentkezés igénye esetén keressen bizalommal az alábbi elérhetőségeimen:

Berkiné Fehér Éva
gyógytornász gerincterapeuta
manualterapeuta és jógaoktató
honlap: www.napforgo-gyogy-torna.hu
telefon: +36-20-228-5560

A cikkben megjelenő szolgáltatással kapcsolatos kifogással a szolgáltatást nyújtó gazdasági társasághoz lehet fordulni, az OTP Egészségpénztár ez irányú mindennemű felelősségét kizárja.

Hasonló cikkek


Ha kérdése van, hívja ügyfélszolgálatunkat

Az alábbi időpontokban hívható:
hétfő-péntek7:30-20:00

Nyitva tartás a személyes ügyfélszolgálatunkon

Ügyfélszolgálatunk az alábbi nyitvatartási időben várja Önt
(1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók):
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd - péntek: 8.00 - 16.00

Foglaljon időpontot kollégáinkhoz!

Ha előre foglal időpontot, akkor a Váci úti ügyfélszolgálatunkon várakozás nélkül fogadjuk, az Önnek megfelelő időpontban (legkorábban 2 munkanap múlva).
Az időpontfoglalást egyszerűen, online elvégezheti az alábbi linkre kattintva.

Időpontot foglalok

Emellett ügyfélszolgálatos kollégáink rendelkezésére állnak:
- telefonon (H-P: 7.30-20.00),
- e-mailben,
- és chat-en (H-P: 8.00-18.00) keresztül is.

Számlák személyes leadása:

OTP Egészségpénztári számláit várakozás nélkül, egyszerűen leadhatja az ügyfélszolgálaton elhelyezett számlagyűjtő dobozban (1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók).

Cím:
1138 Budapest, Váci út 135-139. (OTP Bank fiók)
Levelezési cím:
1369 Budapest 5. Pf. 362
Nyitvatartás:
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd-péntek: 8.00 - 16.00
E-mail cím:
info@otpep.hu
Bankszámlaszám:
11703006-20411440
Adószám:
18105564-2-41
További oldalak:
www.otpportalok.hu
www.golyavaro.hu
www.facebook.com/otpep
www.instagram.com/otpep
www.youtube.com/user/otppenztarak