Óvatosan a klímaberendezéssel!
Cikk megjelenésének dátuma: 2015. május 1.
Manapság sokan használnak klímaberendezést otthonukban vagy az irodában, munkahelyen is. Egy gombnyomásra kellemes hőmérsékletet teremthetünk, a könnyen jött kényelem azonban nem teljesen veszélytelen.
A klímaberendezések előnye, hogy a levegő hűtésével nyugodtabb éjszakákat és hatékonyabb munkavégzést tesznek lehetővé. Pollenallergiások számára különösen ideális, hiszen a berendezés a kinti levegőben szálló polleneket nem engedi bejutni, a beltérben keringőket pedig kiszűri.
A nem megfelelően alkalmazott légkondicionáló azonban negatív hatást is gyakorolhat a szervezetünkre. Az arra érzékenyek már kis hőmérsékletváltozásra is megfázással reagálhatnak. A klímával hűtött helyiségek levegője gyakran száraz, amely már önmagában is panaszokat okozhat: szárítja a torkot, a szemet, az orr nyálkahártyáját, a bőrt, emiatt köhögés, könnyezés, orrfolyás, allergiás és asztmás tünetek léphetnek fel.
A legnagyobb veszélyt a nem, vagy nem megfelelően tisztított berendezések jelentik, hiszen ez ideális környezetet biztosít a kosz, a baktériumok és gombák megtelepedésének. A légkondicionálókban számos baktérium előfordulhat, ezek közül az egyik legveszélyesebb a Legionella, mely a Legionella-fertőzést, vagyis légionárius betegséget okozza. Nevét onnan kapta, hogy először 1976-ban az amerikai légió veteránjainak találkozóján azonosították, ahol 182 ember fertőződött meg.
A fertőzés a tüdőgyulladáshoz hasonló tüneteket eredményez, így magas lázzal, mellkasi fájdalommal, fejfájással, köhögéssel és akár légszomjjal is járhat. A fertőzés elsősorban a legyengült szervezeteket (pl.: idősek, dohányzók) veszélyezteti, és akár súlyos következményekhez is vezethet. A fertőzés nem terjed emberről emberre, a klímaberendezéseken kívül terjeszthetik, vízrendszerek, például uszodák és szökőkutak is.
Ne feledje, a légkondicionáló használata nem ér fel egy alapos szellőztetéssel, hiszen a berendezés csupán a már bent lévő levegőt forgatja. A légkondicionáló berendezés használata mellett is szellőztessen napi rendszerességgel, hogy megelőzze a penész megtelepedését.
A klimatizált helyiségeket manapság már senki sem tudja elkerülni, azonban, ahol csak tudunk, figyeljünk azok tisztaságára, szükség szerint figyelmeztessük az illetékeseket a berendezés tisztántartásának fontosságára!
Hasonló cikkek
Segítségre lenne szüksége?
Cikk megjelenésének dátuma: 2015. május 1.
Kérjen visszahívást, hogy szakértő kollégáink az Önnek legmegfelelőbb időpontban kereshessék Önt a továbbiakkal.
Ha kérdése van, hívja ügyfélszolgálatunkat
hétfő-péntek | 7:30-20:00 |
Nyitva tartás a személyes ügyfélszolgálatunkon
Ügyfélszolgálatunk az alábbi nyitvatartási időben várja Önt
(1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók):
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd - péntek: 8.00 - 16.00
Foglaljon időpontot kollégáinkhoz!
Ha előre foglal időpontot, akkor a Váci úti ügyfélszolgálatunkon várakozás nélkül fogadjuk, az Önnek megfelelő időpontban (legkorábban 2 munkanap múlva).
Az időpontfoglalást egyszerűen, online elvégezheti az alábbi linkre kattintva.
Emellett ügyfélszolgálatos kollégáink
rendelkezésére állnak:
- telefonon (H-P: 7.30-20.00),
- e-mailben,
- és chat-en (H-P: 8.00-18.00) keresztül is.
Számlák személyes leadása:
OTP Egészségpénztári számláit várakozás nélkül, egyszerűen leadhatja az ügyfélszolgálaton elhelyezett számlagyűjtő dobozban (1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók).
- Cím:
- 1138 Budapest, Váci út 135-139. (OTP Bank fiók)
- Levelezési cím:
- 1369 Budapest 5. Pf. 362
- Nyitvatartás:
- Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd-péntek: 8.00 - 16.00 - E-mail cím:
- info@otpep.hu
- Bankszámlaszám:
- 11703006-20411440
- Adószám:
- 18105564-2-41
- További oldalak:
- www.otpportalok.hu
- www.golyavaro.hu
- www.facebook.com/otpep
- www.instagram.com/otpep
- www.youtube.com/user/otppenztarak