Mozgásfejlesztő játékok és foglalkozások
Cikk megjelenésének dátuma: 2015. július 25.
Amikor egy ember megszületik, természetes, hogy minden szülő szeretné a lehető legtöbbet tenni a baba megfelelő fejlődése érdekében. Számos, színesebbnél színesebb játék és drágábbnál drágább foglalkozás érhető el már az egészen kicsik számára is, számtalan tanácsadó könyv, és kéretlen baráti, rokoni jó tanács érkezik. De vajon tudjuk-e, hogy mi célt szolgálnak?
Megérik a játékok a befektetett energiát és pénzt? Tényleg szükség van rájuk vagy csak egy újabb hóbortról, a játékipar bevételéről van szó? Melyik tanács okos, és melyik csak okoskodó?
Az ún. korai fejlesztő játékok elsősorban a gyermekek mozgásfejlődésére kívánnak hatni. A mozgásfejlődést azonban nem szabad elkülönülten, izoláltan kezelni, hiszen az idegrendszer fejlődése és a végrehajtható mozgások összefüggést mutatnak egymással. Az összefogó, holisztikus szemléletet tehát mindenképpen érdemes szem előtt tartani a játékok és foglalkozások kiválasztása során.
A fejlődő idegrendszer egyre bonyolultabb és finomabb mozgások szabályozására lesz képes, a mozgások gyakorlása pedig tovább tökéletesíti az idegrendszer működését, és megteremti a szükséges alapot az újabb mozgások elsajátításához. Fiatal gyermekkorban (kb. 12 éves korig) a mozgásfejlődés nem csupán a mozgásos ügyesség megalapozását jelenti, hanem a személyiség fejlődésére is jelentős hatást gyakorol. A megfelelő mozgásfejlődés biztosításával tehát számos gondolkodási és viselkedési probléma is megelőzhető, illetve szükség esetén kezelhető.
A megfelelő mozgásfejlődés elsődleges biztosítói a szülők és a család. Amennyiben mozgásfejlesztő szakemberhez fordulunk – akár csak egy konzultáció erejéig is –, akkor érdemes holisztikus szemléletű terapeutát választani, aki a gyermek élettani, pszichológiai és pedagógiai jellemzőinek figyelembevételével személyre szabottan tervezi meg a folyamatot, illetve ad tanácsot.
A helyzet nehézsége az, hogy ma már nincs olyan terapeuta, vagy foglalkozást szervező intézmény, aki ne állítana magáról ilyesmit ügyfélkörének bővítése érdekében, és nehéz elmondani, hogy állításaik igazak-e. Mielőtt tehát választunk, ellenőrizzük, törekedjünk akár személyesen (de semmiképpen ne elégedjünk meg a honlapon talált köszönőlevelekkel!) Érdemes beszélni néhány szülővel, az intézménnyel/szakemberrel szerzett tapasztalatairól. Mi magunk is beszéljünk az illető szakemberrel, figyeljük meg, hogyan bánik a babákkal, kellő szakértelemmel, szeretettel fordul-e feléjük.
Mindamellett személyesen is rengeteget tehetünk gyerekeink fejlődéséért. A babamasszázs, a legtöbb szülőből spontán is előtörő önfeledt hancúrozás, finom dögönyözés, az óvatos emelgetés, hintáztatás (nem dobálás, rázás, vagy más extrém helyzetek), a gyakori testi kontaktus mind-mind nagyon jó hatással vannak a gyerekek idegi és mozgásfejlődésére, és erősítik kötődését a szülőhöz, miközben minden résztvevőnek örömet szereznek – akár szakember segítsége nélkül is.
Hasonló cikkek
Segítségre lenne szüksége?
Cikk megjelenésének dátuma: 2015. július 25.
Kérjen visszahívást, hogy szakértő kollégáink az Önnek legmegfelelőbb időpontban kereshessék Önt a továbbiakkal.
Ha kérdése van, hívja ügyfélszolgálatunkat
hétfő-péntek | 7:30-20:00 |
Nyitva tartás a személyes ügyfélszolgálatunkon
Ügyfélszolgálatunk az alábbi nyitvatartási időben várja Önt
(1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók):
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd - péntek: 8.00 - 16.00
Foglaljon időpontot kollégáinkhoz!
Ha előre foglal időpontot, akkor a Váci úti ügyfélszolgálatunkon várakozás nélkül fogadjuk, az Önnek megfelelő időpontban (legkorábban 2 munkanap múlva).
Az időpontfoglalást egyszerűen, online elvégezheti az alábbi linkre kattintva.
Emellett ügyfélszolgálatos kollégáink
rendelkezésére állnak:
- telefonon (H-P: 7.30-20.00),
- e-mailben,
- és chat-en (H-P: 8.00-18.00) keresztül is.
Számlák személyes leadása:
OTP Egészségpénztári számláit várakozás nélkül, egyszerűen leadhatja az ügyfélszolgálaton elhelyezett számlagyűjtő dobozban (1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók).
- Cím:
- 1138 Budapest, Váci út 135-139. (OTP Bank fiók)
- Levelezési cím:
- 1369 Budapest 5. Pf. 362
- Nyitvatartás:
- Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd-péntek: 8.00 - 16.00 - E-mail cím:
- info@otpep.hu
- Bankszámlaszám:
- 11703006-20411440
- Adószám:
- 18105564-2-41
- További oldalak:
- www.otpportalok.hu
- www.golyavaro.hu
- www.facebook.com/otpep
- www.instagram.com/otpep
- www.youtube.com/user/otppenztarak