Mit tegyünk, ha kattog az ízület? Kell-e kezelni, tehermentesíteni?

Terápiás találkozások során sokan tesznek fel ehhez hasonló kérdéseket és sokan aggódnak azért, hogy ennek valami súlyos oka van. Azonban több kutatás készült már arra vonatkozóan, hogy az aggódás és az ezt követő tehermentesítés, mozgáshiány még nagyobb problémát tud okozni a kötőszövetes rendszerben és a testben. Így nagyon fontos, hogy mihamarabb megkeressük a kiváltó okot, és ha szükséges, akkor megkezdjük a kezelést. Berkiné Fehér Éva gyógytornász cikkéből most megismerheti, mi okozhatja a kattogó hangot és hogy mi segíthet a gyógyulásban.

Mire utalhatnak azok a bizonyos hangok

Fiziológiásan a szervezetben lévő feszültség kioldódása során is jelentkezhetnek pattogó hangok – ilyenkor légbuborékok távoznak a szövetközti térből, melyet akár manuális kezelések során is tapasztalunk.

A kattogó hang akkor kóros, ha egyéb tünet is társul hozzá (fájdalom, merevség, gyulladás, nagyfokú kopás, csontkinövéssel járó elváltozás, ízületi instabilitás).

Ha a pattogó hangok eredete fiziológiás, akkor fontos az elfogadás, illetve a rendszeres terhelés, célirányos mozgás megvalósítása, s ezzel az egészséges izom, ízület és ízületi folyadék funkció fenntartása.

Mi segíthet

Aktív sportolóknál a bemelegítés-terhelés-nyújtás arányára érdemes odafigyelni, mellyel segíthetjük az izom egyensúly fenntartása mellett a szervi funkciókat is.

Hosszantartó ülés, terhelés során gyakran marad feszülés az ízületekben, mely a meridiánokban és az ízületi átmenetek határán okoz blokkokat. Ezen területek tehermentesítését meridián tornával, akupresszúrás és triggerpont kezelésekkel, célirányos pacskolásokkal tudjuk segíteni.

A belső folyamatok stabilizálásához természetesen nagyon fontos az egészséges táplálkozás és a megfelelő folyadék és ásványianyag bevitel biztosítása is.

Ha fennáll a gyanú, hogy a háttérben valamilyen probléma húzódik, akkor érdemes szakemberhez fordulni.

Az okok feltárása után célzott terápiaként akár szóba jöhet gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító, manuálterápiás kezelés és ízületet stabilizáló gyógytorna is.

Állapotfelmérés és kezelés igénye esetén keressen bizalommal az alábbi elérhetőségeimen:

Berkiné Fehér Éva
gyógytornász-gerincterapeuta
manualterapeuta és jógaoktató
honlap: www.napforgo-gyogy-torna.hu
telefon: +36-20-228-5560

A cikkben megjelenő szolgáltatással kapcsolatos kifogással a szolgáltatást nyújtó gazdasági társasághoz lehet fordulni, az OTP Egészségpénztár ez irányú mindennemű felelősségét kizárja.

Hasonló cikkek


Ha kérdése van, hívja ügyfélszolgálatunkat

Az alábbi időpontokban hívható:
hétfő-péntek7:30-20:00

Nyitva tartás a személyes ügyfélszolgálatunkon

Ügyfélszolgálatunk az alábbi nyitvatartási időben várja Önt
(1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók):
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd - péntek: 8.00 - 16.00

Foglaljon időpontot kollégáinkhoz!

Ha előre foglal időpontot, akkor a Váci úti ügyfélszolgálatunkon várakozás nélkül fogadjuk, az Önnek megfelelő időpontban (legkorábban 2 munkanap múlva).
Az időpontfoglalást egyszerűen, online elvégezheti az alábbi linkre kattintva.

Időpontot foglalok

Emellett ügyfélszolgálatos kollégáink rendelkezésére állnak:
- telefonon (H-P: 7.30-20.00),
- e-mailben,
- és chat-en (H-P: 8.00-18.00) keresztül is.

Számlák személyes leadása:

OTP Egészségpénztári számláit várakozás nélkül, egyszerűen leadhatja az ügyfélszolgálaton elhelyezett számlagyűjtő dobozban (1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók).

Cím:
1138 Budapest, Váci út 135-139. (OTP Bank fiók)
Levelezési cím:
1369 Budapest 5. Pf. 362
Nyitvatartás:
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd-péntek: 8.00 - 16.00
E-mail cím:
info@otpep.hu
Bankszámlaszám:
11703006-20411440
Adószám:
18105564-2-41
További oldalak:
www.otpportalok.hu
www.golyavaro.hu
www.facebook.com/otpep
www.instagram.com/otpep
www.youtube.com/user/otppenztarak