Mi a Magzatmentő program?

Létezik egy szolgáltatás, amely olyan speciális vizsgálóeszközt biztosít a várandósoknak, amellyel a leletező szakorvos távolról figyelheti a baba állapotát, tehát a kismama otthonában vizsgálható a babák méhen belüli állapota. Ezzel a modern technológiával már 17 baba életét sikerült megmenteni, két esetben az édesanya életét is. Ismerje meg a Magzatmentő programot Ön is!

Előzmények

Az elmúlt 20 év távlatában Magyarországon a születés előtti hetekben a méhen belüli halálozások száma 0,52 százalék volt, azaz minden 192. életképes magzatot elveszítettük. A méhen belüli magzati veszélyállapotoknak az esetek többségében nincs érzékelhető jele sem a kismama, sem környezete számára. Nem csak a veszélyeztetetteknél (pl. cukorbetegség, magas vérnyomás) fordul elő a magzati, méhen belüli halálozás, hanem a nem veszélyeztetett várandósoknál is. Sőt a kockázatmentes várandósság kisebb figyelmet kap, mert a kismama és környezete nem számít a fenyegető veszélyállapotra.

Miben segít a Magzatmentő szolgáltatás?

A „Magzatmentő” program segítséget jelent a kismamáknak és a gondozóknak is a várandós gondozás során, hiszen a várandós gondozási protokoll szerint a 38. héttől kötelező a heti 1 NST-CTG (Non Stress Test Cardotocographia) vizsgálat. (Túlhordás esetén a 40. héttől másnaponta, a 41. héttől naponta kötelező a vizsgálat.)

A Magzatmentő szolgáltatás keretében egy olyan NST-CTG vizsgáló eszközt biztosítanak a várandósoknak, amellyel naponta (akár többször is) vizsgálható a babák méhen belüli állapota szakorvos távfelügyeletével, a kismama otthonában. A vizsgálóeszköz semmilyen veszélyt nem jelent sem a baba, sem a mama számára. A Magzatmentő program ennek az eszköznek az alkalmazásával nyújt tele-cardiotocográfiás szolgáltatást várandós kismamák részére.

Hogyan működik?

A „tele-cardiotocográfia” a várandósgondozás keretében a magzatok méhen belüli állapotának megítélésére alkalmazott orvosi vizsgálómódszer, melyet a kismama otthonában is tud alkalmazni, miközben a leletező orvos a modern technológia segítségével távolról figyeli a baba állapotát. Amennyiben az orvos életet veszélyeztető állapotot észlel, figyelmezteti a várandóst, megelőzve ezzel az esetleges tragédiákat. A mérési eredményt elektronikus értesítésben is megkapja a kismama, aki megoszthatja azt kezelőorvosával is. A kismama által elvégzett mérés eredményét a készülék automatikusan továbbítja kiértékelésre az orvosközpontnak, ahonnan 24 órán belül visszajelzést kap a babája egészségét illetően üzenetben a készülékre. Gyanús eredmény esetén megismételtetik a mérést. Kritikus érték esetén azonnal értesítik telefonon a leendő anyukát, és szakorvos haladéktalan felkeresését javasolják.

2015-től Magyarországon a tele-cardiotocográfia önálló egészségügyi szakmakóddal rendelkezik, azaz az így végzett vizsgálat teljesen egyenértékű az egészségügyi intézetben végzett vizsgálattal. A Magzatmentő program 2014-ben kezdte meg tele-cardiotocográfiás szolgáltatását. A mai napig több mint 4000 várandós vette igénybe várandóssága 32. hetétől vagy azt követően ezt a szolgáltatást. Magzati halálozás ebben a csoportban nem történt és 17 baba életét sikerült megmenteni, két esetben az édesanya életét is (HELLP szindrómát diagnosztizáltak ebben a két esetben).

A „Magzatmentő” program kiváló megoldást nyújt a várandósok gondozásának támogatására, hogy egy esetleges veszélyeztető állapotot időben észre lehessen venni.

További részletekért keresse fel a Magzatmentő program honlapját: www.magzatmento.hu

A cikkben megjelenő szolgáltatással kapcsolatos kifogással a szolgáltatást nyújtó gazdasági társasághoz lehet fordulni, az OTP Egészségpénztár ez irányú mindennemű felelősségét kizárja.

Hasonló cikkek


Ha kérdése van, hívja ügyfélszolgálatunkat

Az alábbi időpontokban hívható:
hétfő-péntek7:30-20:00

Nyitva tartás a személyes ügyfélszolgálatunkon

Ügyfélszolgálatunk az alábbi nyitvatartási időben várja Önt
(1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók):
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd - péntek: 8.00 - 16.00

Foglaljon időpontot kollégáinkhoz!

Ha előre foglal időpontot, akkor a Váci úti ügyfélszolgálatunkon várakozás nélkül fogadjuk, az Önnek megfelelő időpontban (legkorábban 2 munkanap múlva).
Az időpontfoglalást egyszerűen, online elvégezheti az alábbi linkre kattintva.

Időpontot foglalok

Emellett ügyfélszolgálatos kollégáink rendelkezésére állnak:
- telefonon (H-P: 7.30-20.00),
- e-mailben,
- és chat-en (H-P: 8.00-18.00) keresztül is.

Számlák személyes leadása:

OTP Egészségpénztári számláit várakozás nélkül, egyszerűen leadhatja az ügyfélszolgálaton elhelyezett számlagyűjtő dobozban (1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók).

Cím:
1138 Budapest, Váci út 135-139. (OTP Bank fiók)
Levelezési cím:
1369 Budapest 5. Pf. 362
Nyitvatartás:
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd-péntek: 8.00 - 16.00
E-mail cím:
info@otpep.hu
Bankszámlaszám:
11703006-20411440
Adószám:
18105564-2-41
További oldalak:
www.otpportalok.hu
www.golyavaro.hu
www.facebook.com/otpep
www.instagram.com/otpep
www.youtube.com/user/otppenztarak