Intimtorna
Cikk megjelenésének dátuma: 2022. október 28.
Az intimtorna számos szervünk egészségét támogatja, megannyi egészségügyi probléma orvosolható és előzhető meg általa, sőt, önbizalmunkra, fittségünkre is pozitív hatást gyakorol ez a különleges torna. Nőknek, férfiaknak, és minden korosztálynak ajánlott. Ismerje meg Berkiné Fehér Éva partnerünk cikkéből az intimtorna pozitív hatásait, és segítségért is fordulhat hozzá.
Miben segít az intimtorna?
Az intimtorna segíthet a záróizmok és medencefenék izmok, belső szervek fiziológiás helyzetének megtartásában, de gyógyír lehet egészségügyi problémákra és azok megelőzésére is. Az életkor előre haladtával, a testtartás megváltozásával vagy a testsúlynövekedésből adódó statikai változások hatására korrekciók nélkül problémákkal találhatjuk szembe magunkat. Nőknél a méh, petevezeték, petefészek és a záróizmok betegségeinek megelőzésére érdemes elsajátítani a tornát.
Férfiaknak is ajánlott, hiszen nekik is fontos lehet a korral járó betegségek megelőzésében, leküzdésében.
Mire gyakorol hatást?
A torna rendszeres alkalmazásával normalizálva a vérkeringést más távoli testtájra is hatva segíthetjük a szervekhez kapcsolódó női energatikai rendszer egyéb területeinek funkcióit is (pl. mell, pajzsmirigy, petefészek).
A gátizmok edzése mellett a csípőtáji területek korrekciójával, a középpont beállításával, a testtartás normalizálásával a mindennapokban magabiztosabbak és fittebbek lehetünk.
Azoknak is nagy segítség lehet, akik gyermeket szeretnének, mivel sok gyakorlat fokozza a termékenységet, segíti az ovulációt, és felkészíti az izmokat a szülésre és terhességre is.
Akik vizelettartási, ürítési problémákkal küzdenek, javíthatnak az állapotukon és így jelentős életminőségi változást érhetnek el az életükben. A célirányos tornának számos jótékony hatása van, s mindamellett színesítheti a nemi életet is.
Problémák, amelyekre gyógyír lehet
- vizelettartási, székelési nehézségek
- az ülőmunka során jelentkezhető problémák ellensúlyozása
- a fizikai munka során megterhelt izmok karbantartása, veszélyek megelőzése
- felfázás, gyakori hólyaggyulladás
- hormonális változások
- termékenység fokozás
- záróizmok egészségének fenntartása
- menstruációs, klimaxos problémák, önértékelési problémák segítése
- hólyagsérv
- méhsüllyedés
- végbélsérv
- ciszta
- műtétek elkerülése
- aktív sportolóknál a sportmozgás okozta túlterheléses panaszok során túlnyúlt izmok korrekciója (tudatos ellenmozgás megtanítása)
- stressz oldása (gyerekeknél, felnőtteknél testtudatosító gyakorlatokkal is segíthetünk az elengedésben és az oldásban, testi funkciók javításában)
E területen is fontos a megelőzés
Az egészségünkre való odafigyelés része a problémák megelőzése, melyre már egészen pici kortól nagy hangsúlyt kellene fektetni.
Ezen izmok erősítését érdemes már tini kortól elkezdeni (mint ahogy keleti kultúrákban teszik), hiszen a pubertás kor hormonális változásainak következtében kialakuló ph változások miatt gyakori felfázásos és egyéb panaszok megelőzését és az önbizalom megerősítését, női rendszer megismerését is segítik a gyakorlások.
A női lét központja
Az intimtorna számos edzésforma része lehet, illetve kiegészíthető egyéb energetikai gyakorlatokkal. Én igyekszem nemcsak önálló terápiaként alkalmazni, hanem a komplex terápiás, jógás, gerincjógás találkozások alkalmával ennek a területnek a fontosságát is kiemelni és ápolni, hiszen a méhhez tartozó szervek nagyon fontos részei a testünknek, nemcsak a szülés, szexualitás, hanem a női lélek, női létünk energetikai folyamatainak normál funkciója szempontjából is, ezért nagyon fontos e területek egészségének megtartása.
Az erősítéshez segítséget nyerhetünk ajurvédikus készítmények és gyógynövények alkalmazásával is (energy termékek közül pl. a gynex, renol).
Kihez fordulhat segítségért?
Állapotfelmérés, kezelés igénye esetén keressen bizalommal az alábbi elérhetőségeimen:
Berkiné Fehér Éva
Gyógytornász-gerincterapeuta
Manuálterapeuta és jógaoktató
Energy és Doterra tanácsadó
honlap: www.napforgo-gyogy-torna.hu
telefon: +36-20-228-5560
e-mail: b.feher.eva@gmail.com
Hasonló cikkek
Segítségre lenne szüksége?
Cikk megjelenésének dátuma: 2022. október 28.
Kérjen visszahívást, hogy szakértő kollégáink az Önnek legmegfelelőbb időpontban kereshessék Önt a továbbiakkal.
Ha kérdése van, hívja ügyfélszolgálatunkat
hétfő-péntek | 7:30-20:00 |
Nyitva tartás a személyes ügyfélszolgálatunkon
Ügyfélszolgálatunk az alábbi nyitvatartási időben várja Önt
(1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók):
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd - péntek: 8.00 - 16.00
Foglaljon időpontot kollégáinkhoz!
Ha előre foglal időpontot, akkor a Váci úti ügyfélszolgálatunkon várakozás nélkül fogadjuk, az Önnek megfelelő időpontban (legkorábban 2 munkanap múlva).
Az időpontfoglalást egyszerűen, online elvégezheti az alábbi linkre kattintva.
Emellett ügyfélszolgálatos kollégáink
rendelkezésére állnak:
- telefonon (H-P: 7.30-20.00),
- e-mailben,
- és chat-en (H-P: 8.00-18.00) keresztül is.
Számlák személyes leadása:
OTP Egészségpénztári számláit várakozás nélkül, egyszerűen leadhatja az ügyfélszolgálaton elhelyezett számlagyűjtő dobozban (1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók).
- Cím:
- 1138 Budapest, Váci út 135-139. (OTP Bank fiók)
- Levelezési cím:
- 1369 Budapest 5. Pf. 362
- Nyitvatartás:
- Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd-péntek: 8.00 - 16.00 - E-mail cím:
- info@otpep.hu
- Bankszámlaszám:
- 11703006-20411440
- Adószám:
- 18105564-2-41
- További oldalak:
- www.otpportalok.hu
- www.golyavaro.hu
- www.facebook.com/otpep
- www.instagram.com/otpep
- www.youtube.com/user/otppenztarak