Így enyhíthető a kellemetlen szúnyogcsípés
Cikk megjelenésének dátuma: 2015. május 1.
Kora reggel vagy estefelé jól esik a friss, szellős levegőn tartózkodni. A szabadtéri programokat azonban különösen ezekben az időkben beárnyékolja a szúnyogok bosszantó zümmögése, és az általuk okozott viszkető, égő csípések. Az alábbiakban néhány praktikus tippet olvashat, melyekkel gyorsan enyhítheti a kellemetlen tüneteket.
A nőstény szúnyogok felelősek a csípésekért, mivel szaporodásukhoz elengedhetetlen a melegvérű állatok vagy az emberek vére. A szúrás során a rovar egy véralvadásgátló anyagot juttat a szervezetbe, amire enyhe vagy erős allergiás reakcióval reagál a szervezet. A hisztamin hatására kitágulnak az erek és folyadék áramlik a csípés helyére, ezért ott megduzzad a bőr (ödéma).
Az allergiás reakció mértéke minden embernél változó, azonban vannak olyanok, akiknél túlzott reakció figyelhető meg. Ennek tünetei a viszkető és napokon át megmaradó vörös folt a bőrön vagy kiterjedt vörös duzzanat a csípés körül.
Gyógyír a konyhából:
Dörzsöljön a csípésre egy kis citromlevet, almaecetet, só és víz keverékét, vagy pedig szódabikarbónából és vízből készített masszát. Ezek mind segítenek enyhíteni a csípés okozta viszketést, a citrom pedig még a baktériumokat is elpusztítja, ezáltal megelőzve a lehetséges fertőzést.
Fogkrém:
Ki gondolná, hogy egy olyan egyszerű piperecikk, mint a fogkrém, enyhítheti a szúnyogcsípés okozta viszkető és égő érzést? Ennek oka egyszerű: a bőrben található receptorok, amelyek jelzést küldenek az agy felé, egy időben, csak egy jelet tudnak továbbítani. A mentolos fogkrém okozta hűsítő és bizsergető érzés hatására az agyunk tehát nem érzékeli a kellemetlen viszketést.
Aloé:
Ideális gyógymódot jelentenek az aloe vera-s krémek, illetve természetes megoldás lehet, ha közvetlenül a növény levelében található zselét kenjük a csípésre.
A gyógyszeres dobozból:
Súlyos viszketés, illetve allergiás reakció esetén gyógyszertárban kapható antihisztamin vagy hidrokortizon tartalmú készítmények csillapíthatják a tüneteket.
Különösen kisgyermekek esetében figyeljünk oda a megfelelő öltözetre szúnyoginvázió esetén. A gyermekek esetében fontos figyelni arra is, hogy ne vakarják a csípéseket, hiszen a csípés helyén könnyebben jutathatunk kórokozókat a szervezetbe, így könnyen elgennyesedhet, kisebesedhet a csípés.
Amennyiben külföldi úton szerzett a szúnyogcsípése szokatlan tünetekkel (lázzal, hányással, fejfájással), vagy pedig allergiás reakcióval (nehézlégzéssel, torok duzzanattal) jár, azonnal forduljon orvoshoz!
Hasonló cikkek
Segítségre lenne szüksége?
Cikk megjelenésének dátuma: 2015. május 1.
Kérjen visszahívást, hogy szakértő kollégáink az Önnek legmegfelelőbb időpontban kereshessék Önt a továbbiakkal.
Ha kérdése van, hívja ügyfélszolgálatunkat
hétfő-péntek | 7:30-20:00 |
Nyitva tartás a személyes ügyfélszolgálatunkon
Ügyfélszolgálatunk az alábbi nyitvatartási időben várja Önt
(1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók):
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd - péntek: 8.00 - 16.00
Foglaljon időpontot kollégáinkhoz!
Ha előre foglal időpontot, akkor a Váci úti ügyfélszolgálatunkon várakozás nélkül fogadjuk, az Önnek megfelelő időpontban (legkorábban 2 munkanap múlva).
Az időpontfoglalást egyszerűen, online elvégezheti az alábbi linkre kattintva.
Emellett ügyfélszolgálatos kollégáink
rendelkezésére állnak:
- telefonon (H-P: 7.30-20.00),
- e-mailben,
- és chat-en (H-P: 8.00-18.00) keresztül is.
Számlák személyes leadása:
OTP Egészségpénztári számláit várakozás nélkül, egyszerűen leadhatja az ügyfélszolgálaton elhelyezett számlagyűjtő dobozban (1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók).
- Cím:
- 1138 Budapest, Váci út 135-139. (OTP Bank fiók)
- Levelezési cím:
- 1369 Budapest 5. Pf. 362
- Nyitvatartás:
- Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd-péntek: 8.00 - 16.00 - E-mail cím:
- info@otpep.hu
- Bankszámlaszám:
- 11703006-20411440
- Adószám:
- 18105564-2-41
- További oldalak:
- www.otpportalok.hu
- www.golyavaro.hu
- www.facebook.com/otpep
- www.instagram.com/otpep
- www.youtube.com/user/otppenztarak