Hasi panaszok

Bizonytalan eredetű hasi panaszok? Puffadás, görcsök, hasmenés vagy pont ellenkezőleg szorulás miatt kialakuló diszkomfort érzet? De vajon mi állhat a háttérben, mennyire kell aggódnunk és mikor forduljunk vele orvoshoz? Ismerje meg a válaszokat a Pesti és Budai Magánorvosi Centrum alábbi cikkéből!

Ne késlekedjen! Forduljon szakemberhez!

Sokszor bizonytalanok, hogy a hasi panaszaik mire vezethetők vissza (egy bőséges családi ebéd okozta-e a gyomortájéki fájdalmat, hirtelen bevitt kalóriamennyiség, ünnepi menüsor vagy esetleg komolyabb belgyógyászati probléma rejtőzik a háttérben), és mire szakértő orvoshoz kerülnek, addigra lehet, hogy már kialakult egy komolyabb betegség. Az idő ilyenkor sokat számít, ha késlekedünk, mert a „majd elmúlik a fájdalom” nem jó dolog. A betegek van, hogy egymásnak ellentmondó véleményeket kapnak laikusoktól, ismerősöktől, családtagjaiktól, így megvan az esélye annak, hogy félrekezelik magukat, ezzel pedig jelentősen megnehezítik a későbbi diagnózis megállapítását.

Azonnali gasztroenterológiai kivizsgálás javasolt, ha puffadás mellett véres széklet jelentkezik, megváltozik a székelési szokás, fogyás vagy kifejezett hányingert esetén, de akkor is, ha az életmódváltás és a táplálkozási szokások megváltozása ellenére sem múlik el a hasi puffadás.

Amennyiben már régebb óta fennálló emésztési gondokat tapasztal: akár puffadás, hasmenés és esetleg valamiféle allergiára (laktóz, glutén) gyanakszik, első sorban család-, vagy háziorvosunkhoz forduljunk, aki egy nagylabor vizsgálatot végeztet és a kapott eredmények alapján gasztroenterológiai beutalóval látja el a pácienst.

Tünetek:

A felszívódási zavarok egyik közös jele a haspuffadás, hiszen az emésztőrendszerbe olyan anyagok kerülnek, melyet a szervezet nem tud normál módon kezelni, így többek között emésztési problémákban nyilvánul meg a rendellenesség (például laktózintolerancia, lisztérzékenység, hasnyálmirigy-elégtelenség miatti emésztési zavar).

A kórképek nagyon változatosak lehetnek, hiszen akár egy reflux-, gyomorégés, ételintolerancia, allergia, de akár a gyomor-, bélrendszer gyulladásos betegségei is állhatnak a háttérben, sőt jó-, vagy rosszindulatú elváltozás is okozhatja a panaszokat.

Szerencsére a labor-, hasi ultrahang és az endoszkópos vizsgálatok mind a diagnózis felállítását segítik.

A mai modern orvostudománynak köszönhetően, számos betegség gyógyítható, ugyanakkor van, amelyik hosszabb távú együttműködést, kontrollvizsgálatokat és komoly diétát igényel.

A Pesti és Budai Magánorvosi Centrum szakorvosai szeretettel várják:

https://www.budaimaganrendelo.hu/maganrendelesek/belgyogyaszat

https://pestimaganrendelo.hu/maganrendelesek/belgyogyaszat

Hasonló cikkek


Ha kérdése van, hívja ügyfélszolgálatunkat

Az alábbi időpontokban hívható:
hétfő-péntek7:30-20:00

Nyitva tartás a személyes ügyfélszolgálatunkon

Ügyfélszolgálatunk az alábbi nyitvatartási időben várja Önt
(1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók):
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd - péntek: 8.00 - 16.00

Foglaljon időpontot kollégáinkhoz!

Ha előre foglal időpontot, akkor a Váci úti ügyfélszolgálatunkon várakozás nélkül fogadjuk, az Önnek megfelelő időpontban (legkorábban 2 munkanap múlva).
Az időpontfoglalást egyszerűen, online elvégezheti az alábbi linkre kattintva.

Időpontot foglalok

Emellett ügyfélszolgálatos kollégáink rendelkezésére állnak:
- telefonon (H-P: 7.30-20.00),
- e-mailben,
- és chat-en (H-P: 8.00-18.00) keresztül is.

Számlák személyes leadása:

OTP Egészségpénztári számláit várakozás nélkül, egyszerűen leadhatja az ügyfélszolgálaton elhelyezett számlagyűjtő dobozban (1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók).

Cím:
1138 Budapest, Váci út 135-139. (OTP Bank fiók)
Levelezési cím:
1369 Budapest 5. Pf. 362
Nyitvatartás:
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd-péntek: 8.00 - 16.00
E-mail cím:
info@otpep.hu
Bankszámlaszám:
11703006-20411440
Adószám:
18105564-2-41
További oldalak:
www.otpportalok.hu
www.golyavaro.hu
www.facebook.com/otpep
www.instagram.com/otpep
www.youtube.com/user/otppenztarak