Én már (jól) döntöttem, beléptem az OTP Egészségpénztárba

Baráti társaságunk életkora megoszlik minden korosztályra, így az összejöveteleink témája is különböző. Sajnos az évek során egyre több alkalommal merült fel beszélgetéseink során az egészségi állapotunk, a betegségek, sérülések, illetve az egészségügyi ellátás témaköre.

Kezdve a gyerekszületésétől, egészen az idősebb korig bezárólag számos egészségügyi probléma merülhet fel, és következtetéseink pedig túlnyomó többségében arról szólnak, hogy:

  • az állami szolgáltatások általában körülményesek,
  • a várólisták miatt akadályokba ütközünk, amikor szükség van komolyabb beavatkozásra vagy vizsgálatra,
  • az állami egészségügyi ellátást a hálapénz kellemetlen szituációja nehezíti,
  • a színvonalasabb magán egészségügyi rendelések igénybevétele drága.

Az egyik beszélgetés alkalmával a csapathoz tartozó egészségtudatos házaspár felvilágosította társaságunkat, hogy létezik egy hossztávú megoldás, mely a teljes családra kiterjed és optimalizálja az egészségügyre fordítandó költségeket. Ezen a tanulságos estén, laza sörözgetés keretében elkezdték összeszámolni saját példájukon, hogy Ők, akik jelenleg egy gyermekes, de másodikat tervező és nagyszülővel együtt élő és általánosságban egészséges család, „mennyit költenek az adott évben az egészségükre?” Mindeközben lelkesen beszéltek a jövőbeni terveikről is.

A számítás a következőképpen nézett ki

A születendő gyerek kapcsán (nőgyógyász, vizsgálatok, szülés…)200 - 300 000 Ft
A kétéves gyermek (pelenka, és babaápolási cikkek)300 000 Ft
Család (fogászati beavatkozások, fogszabályozás…)100 - 200 000 Ft
Mama (szemüveg)80 - 100 000 Ft
Nagyszülők (gyógytorna, gyógyszer)60 000 Ft
Egyéb időszakos szűrővizsgálatok50 000 Ft
Összesen kb. /évkb. 900 000 Ft

A számításon túlmenően egyéb költségek is felmerülhetnek még a közeljövőben, mert a férj öngondoskodó és munkaképességének megóvása érdekében tervez egy Manager szűrést is, valamint a baba születésénél gondolkodnak a költséges őssejt programon, amely egyre inkább közkedveltté válik. A sörözés ezek után átalakult egy „SZTK váróteremi beszélgetéssé” ahol mindenki elmesélte saját családi köréből a várható nagy értékű egészségügyi szolgáltatások igénybevételét. Ebből kiderült, hogy néhány fős társaságunk szeretteire szem, csípőprotézis műtétek, fogászati beavatkozások sora, és idős szülők gondozásával kapcsolatos költségek kifizetése vár a közeljövőben.

Nyilvánvalóvá vált számomra is, hogy a család tagjai együtt egy év alatt könnyen el tudnak költeni egy nagyobb összeget is a különböző egészségügyi termékekre és szolgáltatásokra. És ekkor mondta el a házaspár a nagy titkot, újdonságot, melyről eleddig nem is tudtunk: „Ezeket a költségeinket jelentősen (10-15%-kal) csökkenthetjük, ha egészségpénztári tagok vagyunk…” Ezért léptek be a családból ők is mindketten az OTP Egészségpénztárba (a feleség cafeteria választáskor, a férj pedig az egyik OTP Bank fiókban töltötte ki és adta le a belépési nyilatkozatát).

Ezek után feltettük a kérdést, hogy mi az előnye? Milyen költségekkel jár mindez?
Gyorsan összefoglalták, hogy gyakorlatilag egy egyszeri belépési díj (2.000 Ft) van, valamint az egészségkártyának a hároméves díja (2.900 Ft) jelentkezik egyszeri kiadásként. A többi költség csak az egyes befizetések alkalmával kerül levonásra, azaz a befizetések 6,5%-a. Viszont ezekért cserébe érvényesíthetünk egy 20%-os adójóváírást az adóbevallásunkban.

További előny, hogy több száz szolgáltató – országos lefedettséggel – jelentős (5-30%) kedvezményeket is biztosít az OTP Egészségpénztár tagjainak, sőt a pénztár a számlán lévő egyenleg után még negyedévente hozamot is fizet.

Az információkat elraktároztam magamban és a következő munkanapon nem haboztam, és én is beléptem az OTP Egészségpénztárba. Bevallom, hogy belépésemet könnyítette, hogy egy nagy értékű beavatkozás igénybevétele előtt álltam, így a megtakarításom egyből érezhető volt. Következő év elején megkaptam az adóigazolásomat is, és ahogyan kell az adóhatóság is visszautalta részemre a teljesített befizetéseim 20%-át. Most úgy gondolom jól döntöttem és egy másik társaságban már én tudom méltatni a pénztári előnyöket. Azóta számos barátom esetében is megfogalmazódott a belépés szándéka. Többen így emlékeznek vissza jelentős egészségügyi kiadásaikra: „ha ezt tudom már régen beléptem volna…”. Ezek után már én is jó szívvel tudom mindenkinek ajánlani.

Igaz történet alapján...

Hasonló cikkek


Ha kérdése van, hívja ügyfélszolgálatunkat

Az alábbi időpontokban hívható:
hétfő-péntek7:30-20:00

Nyitva tartás a személyes ügyfélszolgálatunkon

Ügyfélszolgálatunk az alábbi nyitvatartási időben várja Önt
(1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók):
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd - péntek: 8.00 - 16.00

Foglaljon időpontot kollégáinkhoz!

Ha előre foglal időpontot, akkor a Váci úti ügyfélszolgálatunkon várakozás nélkül fogadjuk, az Önnek megfelelő időpontban (legkorábban 2 munkanap múlva).
Az időpontfoglalást egyszerűen, online elvégezheti az alábbi linkre kattintva.

Időpontot foglalok

Emellett ügyfélszolgálatos kollégáink rendelkezésére állnak:
- telefonon (H-P: 7.30-20.00),
- e-mailben,
- és chat-en (H-P: 8.00-18.00) keresztül is.

Számlák személyes leadása:

OTP Egészségpénztári számláit várakozás nélkül, egyszerűen leadhatja az ügyfélszolgálaton elhelyezett számlagyűjtő dobozban (1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók).

Cím:
1138 Budapest, Váci út 135-139. (OTP Bank fiók)
Levelezési cím:
1369 Budapest 5. Pf. 362
Nyitvatartás:
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd-péntek: 8.00 - 16.00
E-mail cím:
info@otpep.hu
Bankszámlaszám:
11703006-20411440
Adószám:
18105564-2-41
További oldalak:
www.otpportalok.hu
www.golyavaro.hu
www.facebook.com/otpep
www.instagram.com/otpep
www.youtube.com/user/otppenztarak