Bizonytalan eredetű szervi panasza van? A belgyógyászat integrálja a többi orvos szakmát!

Mikor ajánlott és hogyan zajlik a belgyógyászati vizsgálat? Ismerje meg a Pesti és Budai Magánorvosi Centrum írásából!

A hazai gyümölcsök, zöldségek mind vitaminokban és ásványianyagokban gazdagok, ugyanakkor a nyári napsütéses idővel együtt a grillpartyk ideje is beköszöntött, ahol sokszor bizony „zsírosabb” ételek is kerülnek a tányérunkra. Sokszor magunk sem tudjuk, hogy egy bőséges kertiparty, családi ebéd-e a ludas a gyomortájéki panaszokért, rosszullétért (hirtelen bevitt kalóriamennyiség) vagy esetleg komolyabb belgyógyászati probléma okozza-e a panaszokat.

A mértékletesség mellett természetesen a prevenció a legfontosabb. A belgyógyászat az, amely leginkább integrálja az általános orvosi gyakorlat szintjén a többi orvos-szakmát, így amennyiben bizonytalan eredetű panasza van, általában a belgyógyász szakorvos felkeresése ajánlott.

Az egyes szakmák képviselői egymással összehangoltan végzik feladataikat a gyógyító tevékenység során. Munkájukat dietetikus tanácsadás, valamint laboratóriumi-, és radiológiai diagnosztikai háttér segíti.

Az utóbbi időszakban a belgyógyászat jelentős szakosodáson ment keresztül. A gyomor-, és bélrendszeri betegségekre a gasztroenterológia specializálódott, a cukorbetegséggel a diabetológia, a belső elválasztású mirigyekkel az endokrinológia, a szív-, és érrendszeri megbetegedésekkel pedig a kardiológia foglalkozik.

Bizonytalan eredetű szervi panasszal az alábbi szakterületek foglalkoznak:

  • kardiológia
  • reumatológia
  • gasztroenterológia
  • anyagcsere és endokrinológia
  • általános belgyógyászat

A páciens tüneteinek és korábbi leleteinek ismeretében szűrőjelleggel vagy a tünetek okának felderítésére a belgyógyász egy diagnosztikus sorrendet állít fel laboratóriumi-, képalkotó vizsgálatokkal, valamint további szakorvosi konzultációk megszervezésével.

Belgyógyászati vizsgálat menete:

Első körben a páciens fizikális vizsgálata történik, majd vérnyomásmérés következik. A rizikófaktorok felmérését követően nyugalmi-, majd terheléses EKG vizsgálat zajlik. Végül a szívultrahanggal, a hasi és kismedencei áttekintő ultrahanggal, és a nyaki ér (carotis) doppler ultrahanggal zárjuk a vizsgálatot. Az eredmények alapján készül az összesítő vélemény.

Belgyógyászaink a prevenció és az egészséges életmód elhivatott képviselői, akik a legfrissebb szakmai eredményeket is felhasználva kezelik pácienseinket.
Forduljon hozzánk bizalommal!

A Pesti és Budai Magánorvosi Centrumban profi szakorvosok, modern technikai eszközökkel felszerelt rendelőkben, elegáns környezetben várják!

Részletek: budaimaganrendelo.hu/maganrendelesek/belgyogyaszat

Hasonló cikkek


Ha kérdése van, hívja ügyfélszolgálatunkat

Az alábbi időpontokban hívható:
hétfő-péntek7:30-20:00

Nyitva tartás a személyes ügyfélszolgálatunkon

Ügyfélszolgálatunk az alábbi nyitvatartási időben várja Önt
(1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók):
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd - péntek: 8.00 - 16.00

Foglaljon időpontot kollégáinkhoz!

Ha előre foglal időpontot, akkor a Váci úti ügyfélszolgálatunkon várakozás nélkül fogadjuk, az Önnek megfelelő időpontban (legkorábban 2 munkanap múlva).
Az időpontfoglalást egyszerűen, online elvégezheti az alábbi linkre kattintva.

Időpontot foglalok

Emellett ügyfélszolgálatos kollégáink rendelkezésére állnak:
- telefonon (H-P: 7.30-20.00),
- e-mailben,
- és chat-en (H-P: 8.00-18.00) keresztül is.

Számlák személyes leadása:

OTP Egészségpénztári számláit várakozás nélkül, egyszerűen leadhatja az ügyfélszolgálaton elhelyezett számlagyűjtő dobozban (1138 Budapest, Váci út 135-139. OTP Bank fiók).

Cím:
1138 Budapest, Váci út 135-139. (OTP Bank fiók)
Levelezési cím:
1369 Budapest 5. Pf. 362
Nyitvatartás:
Hétfő: 8.00 - 17.00
Kedd-péntek: 8.00 - 16.00
E-mail cím:
info@otpep.hu
Bankszámlaszám:
11703006-20411440
Adószám:
18105564-2-41
További oldalak:
www.otpportalok.hu
www.golyavaro.hu
www.facebook.com/otpep
www.instagram.com/otpep
www.youtube.com/user/otppenztarak